Miejskie Wodociągi i Oczyszczalnia Sp. z o.o.

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Aktualności

Skwer przy ul. Sienkiewicza....

(2014-06-12)

We wtorek tj.10.06.14 roku na terenie Miejskich Wodociągów i Oczyszczalni w miejscu  od strony ul.Sienkiewicza został uroczyście otwarty skwer wraz z pominikiem-fontanną. Uroczystego odsłonięcia pomnika i otwarcia terenu dokonał Prezydent Robert Malinowski wraz pomysłodawcą i realizatorem projektu Prezesem MWiO Krzysztofem Dąbrowskim, którzy w towarzystwie zaproszonych gości wraz z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 5 dokonali uroczystego otwarcia.

Na małym placu o wielkości 150 m kw.  ustawiono ławki a także w specjalnych pojemnikach zasadzono zieleń. Cały teren skweru utwardzono granitową kostką, a cały obiekt  jest 24h na dobę monitorowany, rejestrowany i oświetlony. Pomysłodawcą i realizatorem tego projektu stworzonego  dla mieszkańców naszego miasta  jest Prezes MWiO Krzysztof Dąbrowski. Pomnik przedstawia mieszczkę pod parasolem spacerującą z synem, który wyrywa się spod  opieki kobiety. Projektantami pomnika są grudziądzcy artyści Paulina Kaczor-Paczkowska oraz Ryszard Kaczor.

- „To kolejne urocze miejsce, które udostępniamy mieszkańcom. Gratuluję Prezesowi MWiO pomysłu i jego realizacji. Mam nadzieję, że będą tu przychodzić nie tylko grudziądzanie, ale również turyści. A przybicie „piątki" chłopcu przyniesie szczęście - mówił podczas odsłonięcia rzeźby prezydent Robert Malinowski”.

  • Deszczówka

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl