Miejskie Wodociągi i Oczyszczalnia Sp. z o.o.

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Aktualności

Na Błoniach Nadwiślańskich największe przeboje grupy Genesis.

(2014-09-11)

W dniu 13 września 2014 roku o godzinie 20.00 (Błonia Nadwiślańskie) zapraszamy na koncert wokalisty grupy Genesis  Ray’a Wilsona. Podczas koncertu zabrzmią największe przeboje grupy Genesis m. in. “I can’t Dance”, “Jesus he knows me”, “Calling All Stations”, “Mama”, “Congo” czy “Carpet Crawlers”. W programie nie zabraknie także autorskich kompozycji szkota, w tym utworów z jego najnowszego solowego albumu „Chasing Rainbows”. Wstęp na koncert jest bezpłatny- sponsorem koncertu „Ray Wilson - Genesis Classic Orchestra” są m. in. Miejskie Wodociągi i Oczyszczalnia – obchodzące w tym roku 115 lecie istnienia. Jest to kolejna odsłona propozycji kulturalnych w plenerze pod nazwą „Gala Światła i Energii” organizowana po raz piąty przez Grupę Energa, Teatr i Urząd Miejski w Grudziądzu. Gala w znaczący sposób wzbogaca ofertę kulturalną w mieście, a dodatkowym atutem jest fakt, że wstęp na wszystkie koncerty i pokazy jest bezpłatny, zatem zapraszamy.Sponsorem gali jest Grupa Energa.

.Ray Wilson wyróżniony przez „Classic Rock Magazin“ jako jeden z najwybitniejszych wokalistów z Wielkiej Brytanii, kompozytor, autor tekstów, ceniony zwłaszcza za sceniczną charyzmę i zawsze wysoką formę koncertową. W 1996r. Ray Wilson roku zastąpił Phila Collinsa w roli wokalisty zespołu GENESIS. Jako frontman tej legendarnej grupy współtworzył będący na czwartym miejscu pod względem ilości sprzedanych płyt Genesis album „Calling All Stations“. W marcu 2010, zespół GENESIS został przyjęty do słynnego „Rock’n‘Roll Hall of Fame“, jako jeden z najważniejszych i najbardziej wpływowych zespołów wszechczasów. Wcześniej, w 1994 roku, debiutujący zespół Stiltskin z Rayem w składzie stworzył niezapomniany utwór Inside, który podbił listy przebojów całego świata. Szkocki wokalista współpracował także z takimi gwiazdami jak Armin Van Buuren, RPWL czy Scorpions.Parę lat temu, Ray Wilson zamieszkał w Polsce. Artysta jest założycielem działającej na terenie Poznania Fundacji Raya Wilsona, podejmującej działania z zakresu pomocy młodym ludziom zagrożonym wykluczeniem społecznym.

W zeszłym roku ukazało się ostatnie solowe wydawnictwo artysty pt. „Chasing Rainbows”, album został okrzyknięty przez krytyków najlepszym w dorobku szkockiego wokalisty. W tym roku Ray świętuje 20 rocznicę pierwszego sukcesu komercyjnego (1994 zespół Stiltksin). Pod koniec kwietnia 2014r. ukazało się pierwsze DVD koncertowe Raya Wilsona – Genesis Vs Stiltksin – 20 years and more. (Polskie Radio). Informacje i zdjęcia udostępnione przez CK Teatr w Grudziądzu.

  • Deszczówka

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl